V Krškem, kjer so se za odmeven rezultat potegovali dečki, sta se do finala prebila 1. nosilec turnirja Aleksej Mulej (MAJA) in Mark Škundrić (ŽTKMB), a njuna pot do finala je bila vse prej kot lahka. Še posebej to velja za Škundrića, ki se je že v 2. kolu zapletel v dolgo podaljšano igro 2. niza proti Niku Weitzerju (OL-LJ), tudi v četrtfinalu pa se je proti Valu Hriberšku (ŽTKMB) rešil po zaostanku z 0:6. Vse to mu je kot vse kaže dalo dodatnega zagona, saj je v nadaljevanju turnirja zaigral vse bolje in na koncu v finalu po preobratu ugnal še Muleja.
Deklice so se v boj za turnirsko zmago podale v Medvodah, kjer se je vsem osmim nosilkam uspelo prebiti v četrtfinale. Kazalo je na to, da bi se v finalu lahko pomerili 1. nosilka turnirja Tia Markl (KRŠKO) in 2. nosilka Tita Eva Lunder (RAFA), s čimer pa se nista strinjali Loti Hribernik (TKMED) in Uma Vreže (BR-MB). Igralki sta se po odlični predstavi prebili v finale, kjer se je na koncu zmage s 6:2 in 7:6(2) veselila Loti.
Turnirja B kategorije sta pripadla Ivoni Dirnbek (KRŠKO), ki je bila v Medvodah v finalu s 6:1 in 6:1 boljša od Zale Lovšin (MAJA), ter Valu Strnadu (TABRE), ki je v boju za turnirsko zmago v Krškem s 6:4 in 6:3 ugnal Lukasa Popovića (TK-CC).
Zav. Sava OP Medvod
(TK Spin Medvode, trda podlaga)
DEKLICE A
Četrtfinale
Markl T. – Bergelj Z. 6:1, 6:3
Hribernik L. – Butina Jazbec L. 6:2, 7:6(2)
Antolinc S. – Vreže I. 7:6(5), 2:0* – predaja
Vreže U. – Lunder T. E. 6:3, 2:6, 6:2
Polfinale
Hribernik L. – Markl T. 7:5, 6:3
Vreže U. – Antolinc S. 6:2, 6:0
Finale: Hribernik L. – Vreže U. 6:2, 7:6(2)
DEKLICE B
Polfinale
Dirnbek I. – Ivanov E. 6:1, 6:0
Lovšin Z. – Polanec N. 6:1, 6:3
Finale: Dirnbek I. – Lovšin Z. 6:1, 6:1
Zav. Sava OP Krškega
(TK Krško, trda podlaga)
DEČKI A
Četrtfinale
Mulej A. – Brumen K. 6:2, 7:5
Požonec L. – Mlakar V. 6:0, 6:1
Mežan V. – Lalič M. 4:6, 6:2, 6:4
Škundrić M. – Hriberšek V. 0:6, 7:5, 6:4
Polfinale
Mulej A. – Požonec L. 6:3, 6:1
Škundrić M. – Mežan V. 6:2, 6:3
Finale: Škundrić M. – Mulej A. 0:6, 7:6(4), 6:1
DEČKI B
Polfinale
Strnad V. – Šmid E. 4:6, 7:5, 14:12
Popović L. – Oset S. b.b.
Finale: Strnad V. – Popović L. 6:4, 6:3
FOTO