WTT W25 Krka Open Otočec 2022
(Slovenija, pesek, zunaj)
Tudi po dveh kvalifikacijskih zmagah in zmagi v 1. kolu glavnega dela turnirja se Pia Lovrič (550. na WTA) ne zaustavlja. Mlada Domžalčanka je v 2. kolu s 7:6(1) in 6:4 ugnala še Nemko Luiso Meyer auf der Heide (415. na WTA).
S tem si je priigrala mesto med najboljšimi osmimi igralkami na turnirju, v kolikor bo želela še korak dlje, pa bo morala preskočiti po vsej verjetnosti najvišjo oviro na turnirju. Kot naslednja ji bo namreč nasproti stala Argentinka Paula Ormaechea, trenutno 239. na WTA, leta 2013 pa je veljala že za 59. igralko sveta.
V boj za četrtfinalno vstopnico se je v četrtek podala tudi Živa Falkner (543. na WTA). Zmagovalka turnirja iz leta 2020 je morala priznati premoč Romunki Miriam Bianci Bulgaru (398. na WTA). Bilo je 3:6 in 2:6.
SLOVENSKI NASTOPI
1. kolo, 21.9.
Žnuderl A. (Slo/WC) – Meyer auf der Heide L. (Nem) 2:6, 4:6
Milić E. N. (Slo/WC) – Di Lorenzo F. (Zda/4) 4:6, 5:7
Falkner Ž. (Slo) – Spigarelli M. (Ita/Q) 3:6, 6:4, 6:4
Erjavec V. (Slo) – Shymanovich I. (Rus) 3:6, 2:6
Lovrič P. (Slo/Q) – Šiškova A. (Češ/8) 6:1, 6:2
Pislak M. (Slo/Q) – Korneeva A. (Rus/WC) 1:6, 3:6
2. kolo
Falkner Ž. (Slo) – Bulgaru M. (Rom) 3:6, 2:6
Lovrič P. (Slo/Q) – Meyer auf der Heide L. (Nem) 7:6(1), 6:4
Četrtfinale: Lovrič P. (Slo/Q) – Ormaechea P. (Arg/1) [23.9.]
Dvojice, 1. kolo
Lovrič P./Nahimana S. – Pislak M./Tsygourova K. 6:0, 7:5
Falkner Ž./Herdzelas D. – (3)Khromacheva I./Shymanovich I. 6:1, 4:6, 7:10
Milić E. N./Smejkal L. – Radaković L./Rajković A. b.b.
(2)Bošković L./Erjavec V. – Klepač A./Žnuderl A. 6:1, 7:6(6)
Četrtfinale
Lovrič P./Nahimana S. – (1)Papadakis L./Strakhova V. [22.9.]
Milić E. N./Smejkal L. – (3)Khromacheva I./Shymanovich I. [22.9.]
(2)Bošković L./Erjavec V. – Samir S./Yang Y. Y. [22.9.]
Preberite tudi:
WTT Krka Open Otočec: Lovričevi vseslovenski obračun v kvalifikacijah, uspešna tudi Pislakova
WTT Krka Open Otočec: Manca Pislak in Pia Lovrič z odliko opravili kvalifikacije, v sredo tekme 1. kola
WTT Krka Open Otočec: Pia Lovrič prepričljiva tudi v 1. kolu, naprej tudi Falknerjeva
ITF PRO – WTT
W60 Vrnjačka Banja
(Srbija, pesek, zunaj)
1. kolo: Potočnik N. (Slo) – Arango E. (Kol/SR) 7:6(5) 7:5
2. kolo: Potočnik N. (Slo) – Kraus S. (Avt/5) [22.9.]
Dvojice
1. kolo: (3)Dinu C./Radišič N. – prosto
Četrtfinale: (3)Dinu C./Radišič N. – Gavrila O./Ghioroale I. G. [22.9.]
W15 Lubbock (TX)
(ZDA, trda podlaga, zunaj)
1. kolo: Novak K. (Slo/Q) – Sayfetdinova A. (Rus/WC) 6:4, 4:6, 3:6
Dvojice
1. kolo: Elsie Stepp C. E./Komac M. – (2)Kozarov K./Miroshinchenko V. 6:2, 4:6, 4:10