WTT: Križnik in Milić uspešno začela v Nemčiji, do zmag še Rola, Kadak Ocvirk, Mihelčič in Talan Lopatič

Slovenski predstavniki nadaljujejo z uspešnim nastopanjem na turnirjih serije ITF PRO in ITF Juniors. Na izjemno močnem J500 turnirju te dni pomembne izkušnje nabirata Matic Križnik in Ela Nala Milić, ki sta uspešno preskočila prvo oviro. V Monastirju znova nastopa Blaž Rola. 

Matic Križnik uspešen v Nemčiji. (Foto: Blaž Weindorfer / Sportida)

ITF PRO

Od vseh slovenskih predstavnikov se bo v tem tednu na najmočnejšem profesionalnem WTT turnirju preizkusila Dalila Jakupović, ki bo odmeven rezultat lovila na W60 turnirju v Istanbulu. V Osijeku (W25) se je skozi kvalifikacije uspešno v glavni del prebila Pia Lovrič in se tam pridružila Živi Falkner in Veroniki Erjavec. 

V Monastirju (M15) se je do zmage v 1. kolu prebil Blaž Rola, v Srbiji (M15) sta se v kvalifikacijah odlično odrezala Miha Vetrih in Aljaž Jeran, ki sta napredovala v glavni del turnirja, kamor je bil že uvrščen Bor Artnak. 

W60 Istanbul
(Turčija, pesek, zunaj)

1. kolo: Jakupović D. (Slo/7) – Sonmez Z. (Tur) [26.4.]

Dvojice
1. kolo: (1)Jakupović D./Khromacheva I. – prosto
Četrtfinale: (1)Jakupović D./Khromacheva I. – Popa M./Sezer M. [26.4.]


W25 Osijek
(Hrvaška, pesek, zunaj)

1. kolo
Falkner Ž. (Slo) – Ambrosio S. (Nem) [26.4.] 
Verjavec V. (Slo/8) – Toth A. (Mad/Q) [26.4.]
Lovrič P. (Slo/Q) – Babel O. (Fra) [26.4.]


M15 Monastir
(Tunizija, trda podlaga, zunaj)

1. kolo: Rola B. (Slo) – Loutit J. (Nzl/JR) 6:3, 7:5
2. kolo: Rola B. (Slo) – ? [27.4.]


M15 Kuršumlijska Banja
(Srbija, pesek, zunaj)

1. kolo
Artnak B. (Slo/7) – Ujvary M. (Avt/JR) [26.4.]
Vetrih M. (Slo/Q) – Stakušić M. (Kan/Q) [26.4.]
Jeran A. (Slo/Q) – Ajduković D. (Hrv/2) [26.4.]

Dvojice
1. kolo: Artnak B./Poljičak M. – (1)Kasnikowski M./Nesterov P. [26.4.]


W15 Kuršumlijska Banja
(Srbija, pesek, zunaj)

Dvojice
1. kolo: Marenk M./Stojanović L. – Wesselly M./Nekhaeva E. [26.4.]



ITF JUNIORS

V mladinski kategoriji na izjemno močnem turnirju v Nemčiji (J500) nastopata Matic Križnik in Ela Nala Milić, ki sta napredovala v 2. kolo. V Nišu (J30) je to uspelo Žigi Šešku in Kaji Najzer, v Zaragozi (J30) Luki Talanu Lopatiču, v Timisoari (J30) Kaji Kadak Ocvirk in Sari Mihelčič, v Szekesfehervarju (J30) pa na svoj prvi nastop v glavnem delu turnirja še čakata Marko Retelj in Eva Cikajlo. 

J500 Offenbach
(Nemčija, pesek, zunaj)

1. kolo
Križnik M. (Slo) – Schoenhaus M. (Nem/WC) 7:6(1), 6:3 
Milić E. N. (Slo) – Kim Y. (Kor) 6:2, 6:4

2. kolo
Križnik M. (Slo) – Ghibaudo A. (Fra/14) [26.4.]
Milić E N. (Slo) – Dencheva R. (Blg/7) [26.4.]

Dvojice, 1. kolo
Kalina V./Križnik M. – Barsukov M./Stenzer M. [26.4.] 
Milić E. N./Murthy A. – (8)Kovačkova A./Samsonova L. [26.4.] 


J30 Niš
(Srbija, pesek, zunaj)

1. kolo
Tomažin J. (Slo) – Stanisavljević M. (Srb/5) 2:6, 1:6
Požonec M. (Slo) – Djoković B. (Črg/10) 6:7(6), 0:6
Šeško Ž. (Slo) – Miletićki M. (Srb/7) 6:4, 6:4
Vnuk Z. (Slo) – Ivanovi G. (Srb) 2:6, 1:6
Ribnikar M. S. (Slo) – Mocanu A. (Rom) [26.4.]
Najzer K. (Slo) – Savković A. (Srb) 3:6, 6:0, 7:5

2. kolo
Šeško Ž. (Slo) – Kacer R. (Hrv) [26.4.]
Najzer K. (Slo) – Patti G. (Ita) [26.4.]

Dvojice, 1. kolo
Najzer K./Vnuk Z. – Bayuschenko A./Ribnikar M. S. 3:6, 6:3, 10:5
(4)Miletički M./Požonec M. – Borsoi J./Trivunac N. 6:3, 6:4
(7)Šeško Ž./Tomažin J. – Fomin I./Petković A. 6:3, 3:6, 8:10

2. kolo
Najzer K./Vnuk Z. – (5)Khayndrava I./Kovgan K. [26.4.]
(4)Miletički M./Požonec M. – Matović N./Postić A.[26.4.]


J30 Zaragoza
(Španija, pesek, dvorana)

1. kolo: Talan Lopatič L. (Slo/4) – Bernardo M. (Por) 6:2, 6:1
2. kolo: Talan Lopatič L. (Slo/4) – Cotter G. (Vb/Q) [26.4.] 


J30 Timisoara
(Romunija, pesek, zunaj)

1. kolo
Kadak Ocvirk K. (Slo/Q) – Anghel A. (Rom) 6:1, 6:3
Mihelčič S. (Slo) – Cristea I. (Rom) 6:1, 7:5

2. kolo
Kadak Ocvirk K. (Slo/Q) – Onciulescu C. (Rom) [27.4.]
Mihelčič S. (Slo – Buculei I. (Rom) [27.4.]

Dvojice
1. kolo: Kadak Ocvirk K./Mihelčič S. – Cristea I./Labib N. [26.4.]


J30 Szekesfehervar
(Madžarska, pesek, zunaj)

1. kolo
Retelj M. (Slo/Q) – Kisantal B. (Mad/6) [26.4.]
Cikajlo E. (Slo) – Hints F. (Mad/6) [26.4.]