WTT: Kirbiš v Radomljah že do turnirske zmage, v soboto za naslov še Puntarič

V petek smo na mladinskem WTT (ITF) J4 turnirju na igriščih TK Radomlje že videli dve končni odločitvi. Med drugim se je do druge ITF turnirske zmage v sezoni se je v dvojicah prebil slovenski igralec Aljaž Kirbiš. V soboto bi se lahko naslova veselil še en Slovenec, in sicer Nikola Puntarič.

Aljaž Kirbiš (na fotografiji drugi z desne) je oba ITF naslova osvojil v paru z Dorianom Vasungom.

Štiri mesece po tem, ko je v Guessingu prišel do svoje krstne turnirske zmage na ITF turnirjih, je Aljaž Kirbiš znova v zrak dvignil pokal najboljšega v dvojicah. Še enkrat več se je odlično ujel s Hrvatom Dorianom Vasungom, s katerim je bil najboljši že na aprilskem turnirju v Avstriji. V četrtek sta se igralca po pravi drami uvrstila v finale, tam pa s 6:4 in 7:6(5) premagala dvojico Markovina D./Mietusch L.

Spremljajte tekme z igrišč TK Radomlje v živo prek spletnih kamer (kliknite za prevezavo).

Odlično formo v Radomljah potrjuje Nikola Puntarič, ki se je že v preteklem tednu na turnirju v Stobreču (J5) prebil v finale posameznikov in finale dvojic. Na Hrvaškem je bil polovično uspešen, osvojil je turnir dvojic, tokrat pa ima novo priložnost, da prvič v karieri poseže po turnirski zmagi v posamični konkurenci. V petek je Puntarič premagal kar dva Italijana, v finalu ga čaka obračun proti Špancu, 2. nosilcu turnirja, Bernardu Munku Mesi.

V petek je polfinalno vstopnico v dekliški konkurenci lovila še Petja Drame, ki je morala priznati premoč nasprotnici iz Avstralije. V Nemčiji (W60) se je v polfinale turnirja dvojic uspelo prebiti Nini Potočnik.

1. kolo: Bayerlova M./Potočnik N. – Malygina E./Sakellaridi S. 1:6, 7:5, 10:8
Četrtfinale: Bayerlova M./Potočnik N. – Muntean V./Terziyska J. b.b.

Polfinale: Puntarič N. (Slo/16) – Vaccari L. (Ita) 6:0, 6:2
Finale: Puntarič N. (Slo/16) – Mesa B. M. (Špa/2)

Dvojice, polfinale
(4)Kirbiš A./Vasung D. – (1)Guna R./Onofrei M. 6:3, 2:6, 13:11
(3)Drame P./Petelinšek P. – (2)Davi C./Ferro G. 3:6, 6:2, 5:10

Finale: (4)Kirbiš A./Vasung D. – (8)Markovina D./Mietusch L. 6:4, 7:6(5)

WTT: Odlični Mohar v Radomljah šokiral 1. nosilca turnirja, Talan Lopatič uspešen na Portugalskem
WTT: Nikola Puntarič in Petja Drame v Radomljah že med najboljših osem