WTT: Erjavec in Lovrič uspešni v Osijeku, Križnik in Milić do nove zmage v Offenbachu

Slovenska teniška igralka Veronika Erjavec nadaljuje z nizanjem dobrih predstav na WTT turnirjih. 23-letnica si je v Osijeku zagotovila mesto v 2. kolu glavnega dela turnirja, kamor se je uspela prebiti tudi Pia Lovrič. Na izjemno močnem mladinskem WTT turnirju v Nemčiji sta do nove zmage prišla Matic Križnik in Ela Nala Milić. 

Veronika Erjavec še naprej niza zmage na WTT turnirjih. (Foto: Grega Valancic / Sportida)

Preberite tudi:
WTT: Križnik in Milić uspešno začela v Nemčiji, do zmag še Rola, Kadak Ocvirk, Mihelčič in Talan Lopatič

ITF PRO

Ob Veroniki Erjavec in Pii Lovrič se je v tekmi 1. kola W25 turnirja v Osijeku preizkusila še Živa Falkner, ki proti nasprotnici iz Nemčije ni imela pravih možnosti. V 1. kolu W60 turnirja v Istanbulu se je ustavilo tudi Dalili Jakupović, brez preboja v 2. kolo je ostal tudi Bor Artnak (M15 Kuršumlijska Banja. Prvo prepreko v glavnem delu turnirja v Srbiji je uspel preskočiti Miha Vetrih, na svoj nastop proti 2. nosilcu turnirja pa še čaka Aljaž Jeran.

W60 Istanbul
(Turčija, pesek, zunaj)

1. kolo: Jakupović D. (Slo/7) – Sonmez Z. (Tur) 2:6, 4:6

Dvojice
1. kolo: (1)Jakupović D./Khromacheva I. – prosto
Četrtfinale: (1)Jakupović D./Khromacheva I. – Popa M./Sezer M. [27.4.]


W25 Osijek
(Hrvaška, pesek, zunaj)

1. kolo
Falkner Ž. (Slo) – Ambrosio S. (Nem) 1:6, 2:6
Verjavec V. (Slo/8) – Toth A. (Mad/Q) 6:4, 6:3
Lovrič P. (Slo/Q) – Babel O. (Fra) 7:5, 6:1

2. kolo
Erjavec V. (Slo/8) – Ivković L. (Hrv/WC) [27.4.]
Lovrič P. (Slo/Q) – Salkova D. (Češ/6) [27.4.]


M15 Monastir
(Tunizija, trda podlaga, zunaj)

1. kolo: Rola B. (Slo) – Loutit J. (Nzl/JR) 6:3, 7:5
2. kolo: Rola B. (Slo) – Brymer G. (Zda/3) [27.4.]


M15 Kuršumlijska Banja
(Srbija, pesek, zunaj)

1. kolo
Artnak B. (Slo/7) – Ujvary M. (Avt/JR) 4:6, 6:0, 2:6
Vetrih M. (Slo/Q) – Stakušić M. (Kan/Q) 6:3, 4:6, 6:0
Jeran A. (Slo/Q) – Ajduković D. (Hrv/2) [26.4.]

Dvojice
1. kolo: Artnak B./Poljičak M. – (1)Kasnikowski M./Nesterov P. [27.4.]


W15 Kuršumlijska Banja
(Srbija, pesek, zunaj)

Dvojice
1. kolo: Marenk M./Stojanović L. – Wesselly M./Nekhaeva E. [27.4.]



ITF JUNIORS

Na močnem J500 turnirju v Nemčiji še naprej uspešno nastopata Ela Nala Milić in Matic Križnik, ki sta v posamični konkurenci premagala še drugega tekmeca, Križnik je bil uspešen tudi v dvojicah. Drugo oviro je v Zaragozi (J30) preskočil Luka Talan Lopatič, medtem ko je na Madžarskem (J30) prvega tekmeca ugnal Marko Retelj. 

J500 Offenbach
(Nemčija, pesek, zunaj)

1. kolo
Križnik M. (Slo) – Schoenhaus M. (Nem/WC) 7:6(1), 6:3 
Milić E. N. (Slo) – Kim Y. (Kor) 6:2, 6:4

2. kolo
Križnik M. (Slo) – Ghibaudo A. (Fra/14) 6:4, 2:6, 6:4
Milić E N. (Slo) – Dencheva R. (Blg/7) 6:3, 6:3

3. kolo
Križnik M. (Slo) – Djurić B. (Srb/4) [27.4.]
Milić E. N. (Slo) – Tomajkova K. (Češ) [27.4.]

Dvojice, 1. kolo
Kalina V./Križnik M. – Barsukov M./Stenzer M. 6:2, 5:7, 10:5
Milić E. N./Murthy A. – (8)Kovačkova A./Samsonova L. 1:6, 3:6

2. kolo: Kalina V./Križnik M. – (2)Kretzer A./Schwaerzler J. [27.4.]


J30 Niš
(Srbija, pesek, zunaj)

1. kolo
Tomažin J. (Slo) – Stanisavljević M. (Srb/5) 2:6, 1:6
Požonec M. (Slo) – Djoković B. (Črg/10) 6:7(6), 0:6
Šeško Ž. (Slo) – Miletićki M. (Srb/7) 6:4, 6:4
Vnuk Z. (Slo) – Ivanovi G. (Srb) 2:6, 1:6
Ribnikar M. S. (Slo) – Mocanu A. (Rom) [27.4.]
Najzer K. (Slo) – Savković A. (Srb) 3:6, 6:0, 7:5

2. kolo
Šeško Ž. (Slo) – Kacer R. (Hrv) [27.4.]
Najzer K. (Slo) – Patti G. (Ita) [27.4.]

Dvojice, 1. kolo
Najzer K./Vnuk Z. – Bayuschenko A./Ribnikar M. S. 3:6, 6:3, 10:5
(4)Miletički M./Požonec M. – Borsoi J./Trivunac N. 6:3, 6:4
(7)Šeško Ž./Tomažin J. – Fomin I./Petković A. 6:3, 3:6, 8:10

2. kolo
Najzer K./Vnuk Z. – (5)Khayndrava I./Kovgan K. [27.4.]
(4)Miletički M./Požonec M. – Matović N./Postić A.[27.4.]


J30 Zaragoza
(Španija, pesek, dvorana)

1. kolo: Talan Lopatič L. (Slo/4) – Bernardo M. (Por) 6:2, 6:1
2. kolo: Talan Lopatič L. (Slo/4) – Cotter G. (Vb/Q) 6:2, 6:4
Četrtfinale: Talan Lopatič L. (Slo/4) – Cortez T. (Por/6) [27.4.]


J30 Timisoara
(Romunija, pesek, zunaj)

1. kolo
Kadak Ocvirk K. (Slo/Q) – Anghel A. (Rom) 6:1, 6:3
Mihelčič S. (Slo) – Cristea I. (Rom) 6:1, 7:5

2. kolo
Kadak Ocvirk K. (Slo/Q) – Onciulescu C. (Rom) [27.4.]
Mihelčič S. (Slo – Buculei I. (Rom) [27.4.]

Dvojice
1. kolo: Kadak Ocvirk K./Mihelčič S. – Cristea I./Labib N. 6:2, 6:2
Četrtfinale: Kadak Ocvirk K./Mihelčič S. – – (1)Petrache A./Zerpelloni S. [27.4]


J30 Szekesfehervar
(Madžarska, pesek, zunaj)

1. kolo
Retelj M. (Slo/Q) – Kisantal B. (Mad/6) 6:0, 6:1
Cikajlo E. (Slo) – Hints F. (Mad/6) 3:6, 2:6

2. kolo: Retelj M. (Slo/Q) – Medved J. (Svk) [27.4.]