V Vrsarju, kjer v tem tednu nastopajo igralci do 14. leta starosti, se je v tekmah 3. kola predstavilo 9 Slovencev, kar 6 jih je bilo uspešnih. Četrtfinalno vstopnico si je uspelo priigrati Zoji Peternel, Zali Bizjak, Kaji Kadak Ocvirk, Luisi Fusil, Lasseju Zajcu Gajšku in Marku Bečiroviču Novaku. Premoč nasprotniku so morali priznati Laura Basailović, Mai Winterleitner in Karolina Trnkovski.
V zaključno fazo se preveša tudi turnir v Krškem, kjer odmeven rezultat lovijo igralci do 12. leta starosti. Sari Kovačević, Gilu Kiti in Marku Pavčiču se je ustavilo v četrtfinale, sta pa zato še korak dlje naredila Aleksej Mulej in Nika Štor, ki se bosta v petek borila za mesto v velikem finalu.
V finale dvojic se je že uspelo prebiti Matiji Kozjaku in Sergeju Videnoviču.
TENNIS EUROPE
U12 Krško Open 2022
(Slovenija, pesek, zunaj)
Več o turnirju
Playoff, četrtfinale
Kovačević S. (Slo) – Džanić M. (Hrv) 3:6, 2:6
Štor N. (Slo) – Kubalova L. (Svk) 6:2, 6:0
Kita G. (Slo) – Kovačik J. (Svk) 1:6, 0:6
Mulej A. (Slo) – Liekauf P. (Avt) 6:0, 6:0
Pavčič M. (Slo) – Bertos R. (Hrv) 1:6, 2:6
Polfinale
Mulej A. (Slo) – Bertos R. (Hrv)
Štor N. (Slo) – Eminefendić N. A. (Ita)
Dvojice, polfinale
Kozjak M./Videnovič S. – Meolic E./Mulej A. 6:2, 6:4
Škundrič M./Škundrič P. – Bertos R./Kovačik J. 1:6, 4:6
Hat N./Kotovska A. – Milovanovič Stamejčič B./Štor N.
Koscova S./Peterlin Pahor H. – Cerović L./Džanić M.
Finale: Kozjak M./Videnovič S. – Bertos R./Kovačik J. [23.9.]
U14 Vrsar Maistra Cup
(Hrvaška, pesek, zunaj)
Več o turnirju
Rezultati v začetni fazi turnirja
3. kolo
Peternel Z. (Slo/1) – Petrašova D. (Svk/14) 6:4, 6:0
Trnkovski K. (Slo/12) – Vidan T. (Hrv/8) 2:6, 4:6
Bizjak Z. (Slo/6) – Košička N. (Svk) 6:2, 6:2
Kadak Ocvirk K. (Slo/4) – Klietencova K. (Svk/16) 6:3, 6:2
Fusil L. (Slo/5) – Rašan-Buha M. (Hrv/10) 6:2, 6:2
Basailović L. (Slo/15) – Drozd O. (Pol/2) 0:6, 1:6
Zajc Gajšek L. (Slo/1) – Zorica D. (Hrv/16) 6:1, 6:1
Winterleitner M. (Slo/15) – Lazar T. (Mad/3) 2:6, 4:6
Bečirovič Novak M. (Slo/4) – Krajčir S. (Svk/13) 6:1, 6:0
Četrtfinale
Peternel Z. (Slo/1) – Vidan T. (Hrv/8)
Bizjak Z. (Slo/8) – Sevald N. (Svk/3)
Kadak Ocvirk K. (Slo/4) – Rablanska F. (Svk/7)
Fusil L. (Slo/5) – Drozdz O. (Pol/2)
Zajc Gajšek L. (Slo/1) – Sretenović M. (Srb/7)
Bečirovič Novak M. (Slo/4) – Dumbović I. (Hrv/8)
Dvojice, četrtfinale
(1)Kadak Ocvirk K./Sevald N. – Kosicka N./Schweika M. 6:2, 6:0
(3)Drozdz O./Fusil L. – Hrvatin V./Likić L. 6:2, 6:4
Basailović L./Trnkovski K. – (4)Čakarun N./Rašan-Buha M. 6:4, 6:4
(2)Bizjak Z./Peternel Z. – Gibellieri A./Piccinini A. 6:1, 6:1
(1)Lazar T./Zajc Gajšek L. – Maraković I./Zahirović R. 6:2, 6:3
(4)Najzer J./Winterleitner M. – (5)Burde E./Werblinski J.
(3)Jutresa H./Semenič P. – (8)Citton A./Ferretti C. 6:3, 6:4
(2)Bečirovič Novak M./Dumbović I. – (6)Danko P./Krajčir S. 6:2, 6:3
Polfinale
(1)Kadak Ocvirk K./Sevald N. – (3)Drozdz O./Fusil L.
(2)Bizjak Z./Peternel Z. – Basailović L./Trnkovski K.
Lazar T./Zajc Gajšek L. – ?
(3)Jutresa H./Semenič P. – (2)Bečirovič Novak M./Dumbović I.
Preberite tudi:
TE: Slovenija s 5 četrtfinalisti v Krškem, Slovenci navdušujejo tudi v Vrsarju