TE: Matic Hribar in Zoja Peternel navdušila na Reki, kjer sta posegla po lovoriki

16-letni Matic Hribar in še dve leti mlajša Zoja Peternel se lahko pohvalita z novim osvojenim turnirjem serije Tennis Europe. Na Reki sta oba šla do konca v konkurenci dvojic, odličen vtis pa sta pustila tudi v posamični konkurenci. Še posebej to velja za Hribarja, ki je bil le točko oddaljen od preboja v finale.

Emanuel in Matic najboljša na Reki.

Na Reki se je v nedeljo končal Tennis Europe turnir kategorije 3 za igralce do 16. leta starosti. Na turnirju se je predstavilo ogromno število slovenskih mladih teniških upov. V posamični konkurenci se je najbolj izkazal Matic Hribar, ki se je prebil med najboljše štiri. Predstavnik TK Center Court je bil izjemno blizu tega, da se prebije v finale, saj je proti Emanuelu Ivaniševiću v podaljšani igri 3. niza že vodil s 6:3. Sin nekdanjega zmagovalca Wimbledona Gorana Ivaniševića se je rešil in na koncu tudi osvojil turnir. V posamični konkurenci se je v četrtfinalu ustavilo 3. nosilki turnirja Zoji Peternel, v osmini finala pa so premoč nasprotniku morali priznati Luka Albreht, Lasse Zajc Gajšek, Kaja Kadak Ocvirk in Luisa Fusil.

Prav z Ivaniševićem pa se je Maticu Hribarju vse do konca uspelo prebiti v dvojicah. Slovensko-hrvaška dvojica se je na poti do naslova še najbolj preznojila v finalu, ko je po treh nizih odpravila 1.-postavljeno dvojico. Za nov naslov na Tennis Europe turnirjih je bogatejša tudi Zoja Peternel, ki je turnir dvojic osvojila skupaj s Hrvatico Laro Šerić. Prav slednja je Zojo zaustavila v četrtfinalu med posameznicami. S polfinalom v dvojicah se je izkazala še Luisa Fusil.

V Novem Sadu najdlje Winterleitner in Lugarič

Veliko število slovenskih predstavnikov se je v minulih dneh potilo tudi v Novem Sadu, kjer je potekal Tennis Europe turnir kategorije 2 za igralce do 16. leta starosti. Med najboljših 16 se je uspelo prebiti Maiju Winterleitnerju in Liamu Lugariču, v dvojicah sta se do četrtfinala prebili navezi Mastnak E./Pernat M. in Laubič M./Lugarič L.