TE Bergantov memorial: V 3. kolo že napredovali Bečirovič Novak, Lugarič, Matijašič, Semenič in Štor

Na igriščih TK Branik Maribor se bo v četrtek s tekmami 1., 2. in 3. kola nadaljeval Bergantov memorial, Tennis Europe turnir za igralce do 14. in do 16. leta starosti. Znova se bo na igrišče podalo veliko število slovenskih predstavnikov, ki se bodo poizkušali še približati vrhunskemu rezultatu. 

Mark Bečirovič Novak že napredoval v 3. kolo. (Foto: Matic Klansek Velej / Sportida)

V Mariboru organizatorjem turnirja slabo vreme povzroča nemalo težav, a kljub temu so na Štajerskem že bile odigrane tudi nekatere tekme 2. kola Bergantovega memoriala. V kategoriji U16 so se med najboljših 16 prebili Mark Bečirovič Novak, Liam Lugarič in Gašper Matijašič, v igri za preboj v 3. kolo so še vedno tudi Alja Senica, Eva Šifkovič, Ana Marinkovič, ki so že napredovale v 2. kolo, ter Daša Štusaj, Zala Bizjak, Ema Mastnak, Tara Murshed in Sara Mihelčič, ki še čakaj na svoj prvi nastop.

V kategoriji U14 sta se pri dečkih med najboljših 16 prebila Aljaž Štor in Patrik Semenič, v četrtek se bodo za mesto v 3. kolu potegovale še Nika Štor, Veritsa Yaneva, Sara Kovačević in Hana Stražar. 

TENNIS EUROPE – BERGANTOV MEMORIAL
(TK Branik Maribor, kategorija 2)

FANTJE U16

1. kolo
Klep T. (Slo/WC) – Horvat J. (Hrv/Q) 6:3, 1:6, 4:6
Ramovš B. (Slo/LL) – prosto
Winterleitner M. (Slo) – Trojan S. (Svk) 6:0, 6:0
Šmarčan L. (Slo/WC) – Olsson W. (Šve) 2:6, 2:6
Mervič J. (Slo) – Lund S. (Dan) 2:6, 4:6
Bečirovič Novak M. (Slo/14) – prosto
Rozman A. (Slo/WC) – Odegaard T. (Nor) 3:6, 0:6
Koblar R. (Slo/WC) – Engkvist F. (Šve) 6:3, 6:7(6), 4:6
Lugarič L. (Slo/6) – prosto
Retelj M. (Slo) – Berto L. (Ita/Q) 6:4, 2:6, 0:2* – predaja
Matijašič G. (SLo/11) prosto
Ploj J. (Slo/Q) – Kreutz J. (Avt/Q) 6:4, 6:0
Zajc Gajšek L. (Slo/8) prosto
Najzer J. (Slo) – Karmteg O. (Šve) 2:6, 2:6
Marinšek L. (Slo/Q) – Sabbatini M. (Ita) 2:6, 2:6
Laubič M. (Slo) – Ekoff J. (Šve) 6:2, 6:3
Vodnik J. (Slo/WC) – Suchter M. (Svk) 2:6, 0:6

2. kolo
Ramovš B. (Slo/LL) – Ficjan R. (Avt/Q) 4:6, 7:6(3), 3:6
Winterleitner M. (Slo) – Maina A. (Ita/12) [18.5.]
Bečirovič Novak M. (Slo/14) – Cederqvist V. (Šve) 6:1, 6:2
Lugarič L. (Slo/6) – Engkvist F. (Šve) 4:6, 6:4, 7:6(3)
Matijašič G. (Slo/11) – Hannestad M. (Nor) 6:3, 6:3
Ploj J. (Slo/Q) – Andersson L. (Šve/16) 2:6, 2:6
Zajc Gajšek L. (Slo/8) – Karmteg O. (Šve) [18.5.]
Laubič M. (Slo) – Radojičić M. (Srb/15) [18.5.]

3. kolo
Bečirovič Novak M. (Slo/14) – Tazabekov D. (Kaz/4) [18.5.]
Lugarič L. (Slo/6) – Odegaard T. (Nor) [18.5.]
Matijašič G. (Slo/11) – ? [18.5.]

Rezultati dvojic


DEKLETA U16

1. kolo
Štusaj D. (Slo) – Kraljević N. (Švi/WC) [18.5.]
Senica A. (Slo) – Nedić T. (Avt) 6:0, 6:1
Bizjak Z. (Slo) – Labib N. (Rom/4)
Šifkovič E. (Slo/WC) – Dujaković A. (Nem/Q) 6:1, 6:2
Mastnak E. (Slo) – Griffiths E. (Vb) 1:6, 2:6
Marinkovič A. (Slo/WC) – Urbicher K. (Avt) 6:3, 7:5
Murshed T. (Slo) – Savić L. (Vb)
Mihelčič S. (Slo) – Riela S. (Ita)

2. kolo
Senica A. (Slo) – Barhacova S. (Svk/5) [18.5.]
Šifkovič E. (Slo/WC) – ? [18.5.]
Marinkovič A. (Slo/WC) – Ivanović G. (Srb/3) [18.5.]

Rezultati dvojic


DEČKI U14

1. kolo
Semenič P. (Slo/1) – prosto
Konečnik L. (Slo) – Selvaraasan A. (Vb) 0:1* – predaja
Šuštarič Kalin N. (Slo) – Awomoyi E. (Zda) 1:6, 4:6
Škundrič P. (Slo) – Berthels T. (Bel/Q) 5:7, 2:6
Milanović G. (Slo/WC) – Streich D. (Švi) 0:6, 0:6
Škundrič M. (Slo/WC) – Angello S. (Avt/LL) 6:3, 3:6, 0:6
Kozjak M. (Slo) – Frobel N. (Šve) 1:6, 3:6
Škorjanc K. (Slo/WC) – Parnet A. (Fra/Q) 0:6, 2:6
Djokič S. (Slo) – Wollenberg G. (Avt/WC) 6:1, 6:3
Videnović S. (Slo) – Vetterli N. (Švi) 1:6, 2:6
Štor A. (Slo/11) – prosto
Pečovnik J. (Slo) – Clijmans F. (Bel/Q) 3:6, 6:4, 6:4

2. kolo
Semenič P. (Slo/1) – Janssen S. (Bel/Q) 6:2, 6:0
Djokič S. (Slo) – Lee J. (Zda) 0:6, 0:6
Štor A. (Slo/11) – Lytovchenko K. (Ukr/WC) 6:2, 6:2
Pečovnik J. (Slo) – Glauser M. (Lih/2) 1:6, 0:6

3. kolo
Semenič P. (Slo/1) – Mladenović L. (Švi) [18.5.]
Štor A. (Slo/11) – ? [18.5.]

Rezultati dvojic


DEKLICE U14

1. kolo
Hat N. (Slo) – Schernthaner J. (Avt/Q) 2:6, 0:6
Štor N. (Slo) – Del Sal B. (Ita) 6:3, 6:2
Yaneva V. (Slo/7) – prosto
Semenič K. (Slo) – Uebersx M. (Švi) 2:6, 2:6
Pleskovič L. (Slo) – Pescetelli C. (Ita/Q) 0:6, 2:6
Vončina L. (Slo/WC) – Ortner Y. (Avt) 0:6, 0:6
Kunčič M. (Slo) – Wager N. (Izr) 6:7(2), 3:6
Kantoci V. (Slo) – Dubinsky M. (Izr) 0:6, 0:6
Markl T. (Slo/WC) – Škalička E. (Svk) 1:6, 2:6
Kovačević S. (Slo/13) prosto
Vreže U. (Slo) – Tranchero E. (Ita) 2:6, 0:6
Stražar H. (Slo/WC) – Malchenko D. (Ukr) 6:4, 6:3
Razingar R. (Slo/Q) – Laudicino N. (Ita) 2:6, 2:6
Vreže I. (Slo) – Šplajt T. (Hrv) 1:6, 2:6

2. kolo
Štor N. (Slo) – Ba E. (Bel/9) [18.5.]
Yaneva V. (Slo/7) – Frommenwiler A. (Švi) [18.5.]
Kovačević S. (Slo/13) – Dayer A. (Švi/WC) [18.5.]
Stražar H. (Slo/WC) – Vanden Abeele J. (Bel/5) [18.5.]

Rezultati dvojic



OSTALI TENNIS EUROPE TURNIRJI

U14 Bukarešta
(Romunija, pesek, kategorija 1)

1. kolo: Fusil L. (Slo/7) – Pienariu G. (Rom) 6:0, 6:1
2. kolo: Fusil L. (Slo/7) – Plescan D. (Rom/Q) 6:2, 6:2
3. kolo: Fusil L. (Slo/7) – Butuc Cerchez s. (Rom/10) [18.5.]

Dvojice
1. kolo: (3)Fusil L./Pop M. prosto
2. kolo: (3)Fusil L./Pop M. – Mocanu N./Plescan D. 6:0, 6:3
Četrtfinale: (3)Fusil L./Pop M. – (7)Barzakova A./Nuneva N. [18.5.]