Artnak in Bedene obrnila rezultat v svojo korist in Sloveniji priigrala vodstvo z 2:0

Slovenska moška teniška reprezentanca je obračun proti Estoniji v II. svetovni skupini Davisovega pokala začela z dvema zmagama. Po preobratu je bil od Estonca najprej boljši Bor Artnak, kasneje je nasprotnika z 2:1 v nizih odpravil še Aljaž Bedene.

Bor Artnak boljši od Estonca. (Foto: Matic Klansek Velej / Sportida)

“Mark je višje na lestvici in specialist za trde podlage, sam pa raje igram na pesku, zato imam nekaj smernic, kako bi ga lahko jutri ranil,” je včeraj pred svojim drugim dvobojem v Davisovem pokalu o svojem tekmecu spregovoril Bor Artnak (783. na ATP).

18-letni Slovenec v začetku ni našel pravih občutkov, saj je Estonec Mark Lajal (518. na ATP) prvi niz dobil s 6:0, v nadaljevanju pa je na igrišču zagospodaril Artnak, ki je do konca dvoboja izgubil le še štiri igre. Odločilen ‘break’ mu je uspel v 8. igri tretjega niza, ko je prišel do vodstva s 5:3 in kasneje uspešno odserviral za zmago.

Kot naslednji se je od Slovencev na igrišče podal Aljaž Bedene (330. na ATP), ki je prav tako kot Artnak prvi niz izgubil. Kristjan Tamm (970. na ATP) je bil boljši s 7:6(5), Bedene pa je v nadaljevanju vendarle zaigral bolje in upravičil vlogo favorita. Po dveh urah in 20 minutah je obračun dobil s 6:7(5), 6:3 in 6:4.

Za končno zmago Slovenija tako proti Estoniji potrebuje le še eno točko, ki si jo lahko zagotovi že na jutrišnjem obračunu dvojic. Tam naj bi moči združila Bedene in Blaž Kavčič.