ITF: Šest Slovencev v 2. kolu turnirja v Mariboru, slovenski predstavniki v Širokem Brijegu 100-odstotni

Na igriščih TK Branik Maribor se je v torek končalo 1. kolo mladinskega ITF J5 turnirja. V nadaljnje tekmovanje se je uspelo prebiti šestim slovenskim predstavnikom, med drugim tudi srečni poraženki kvalifikacij Juliji Bogatin. 

Carlo Angeli odličen v Širokem Brijegu. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

ITF PRO

Druga ovira v kvalifikacijah je bila na ITF PRO turnirjih usodna za Gala Emeršiča Potočnika (M25 Florida) in Matica Špeca (M25 Monastir). Še posebej težko nalogo je imel Emeršič Potočnik, ki se je poizkušal zoperstaviti nekdaj že 63. igralcu sveta Noahu Rubinu.

Z nastopi sta na W25 turnirju v Kairu uspešno pričeli Dalila Jakupović in Nika Radišič, ki sta se v dvojicah vsaka s svojo partnerico prebili v četrtfinale. Obe Slovenki v sredo čaka še prvi preizkus v posamičnem delu turnirja. Enako velja tudi za Nino Potočnik v Antaliji (W15).

M25 Weston
(FL, ZDA, pesek, zunaj)

1. kolo kvalifikacij: Emeršič Potočnik G. (Slo) – Gasca-Silav A. (Rom) 6:3, 6:3
2. kolo kvalifikacij: Emeršič Potočnik G. (Slo) – Rubin N. (Zda/1) 2:6, 1:6


M25 Monastir
(Tunizija, trda podlaga, zunaj)

1. kolo kvalifikacij: Špec M. (Slo/4) – prosto
2. kolo kvalifikacij: Špec M. (Slo/4) – Ng K. (Hkg) 6:4, 6:3
3. kolo kvalifikacij: Špec M. (Slo/4) – Sandkaulen T. (Nem/12) 5:7, 6:7(7)

Dvojice
1. kolo: (3)Špec M./Weis A. – Simpson M./Zhang L. [26.1.]


W25 Kairo
(Egipt, pesek, zunaj)

1. kolo
Radišič N. (Slo) – Rocchetti S. (Ita) [26.1.]
Jakupović D. (Slo/7) – Bejlek S. (Češ) [26.1.]

Dvojice, 1. kolo
Jakupović D./Wagner A. – Bergen M./Soboleva A. 7:6(4), 6:4
(2)Anshba A./Radišič N. – Tran D./Tran L. 6:1, 6:3

Četrtfinale
Jakupović D./Wagner A. – (4)Nagy A./Thombare P. [27.1.]
(2)Anshba A./Radišič N. – Abdel Aziz L./Cadar E. [27.1.]


W15 Antalija
(Turčija, pesek, zunaj)

1. kolo: Potočnik N. (Slo/1) – Koevermans A. (Niz) [26.1.]



ITF JUNIORS

V tem tednu je na najmočnejšem mladinskem turnirju nastopil Bor Artnak, ki je na mladinskem OP Avstralije uspel zabeležiti eno zmago v dvojicah. Več o turnirju v Melbournu si lahko preberete TUKAJ (kliknite za prevezavo).

V Tuniziji (J2) je na svojem prvem turnirju v sezoni 2022 brez zmage ostal Matic Križnik, zelo dobro pa gre slovenski posadki v Širokem Brijegu (J4). Tam je Carlo Angeli zabeležil že kar štiri zmage in se tako v 2. kolu glavnega dela turnirja pridružil Maju Premzlu, Nejcu Škorjancu, Žigi Švecu in Pii Petelinšek. 

Največ Slovencev je v tem tednu aktivnih na domačem J5 turnirju v Mariboru. Na igriščih TK Branik Maribor so si mesto v 2. kolu glavnega dela turnirja uspeli priigrati Aljaž Kirbiš, Miha Bajželj, Nala Kovačič, Eva Muller Uhan, Lara Flerin in Julija Bogatin.

Mladinsko OP Avstralije
(Melbourne, trda podlaga, zunaj)

1. kolo: Artnak B. (Slo/15) – Jones H. (Avs/WC) 3:6, 7:6(6), 4:6

Dvojice
1. kolo: (8)Artnak B./Petr V. – Alvarez Valdes L./Pancheco Mendez R. 6:3, 2:6, 10:6 
2. kolo: (8)Artnak B./Petr V. – Bolka L./Demin Y. 3:6, 4:6


J2 Hammam Souse
(Tunizija, trda podlaga, zunaj)

1. kolo: Križnik M. (Slo) – Forger A. (Niz) 2:6, 6:4, 4:6

Dvojice
1. kolo: (2)Križnik M./Pisarić A. – Bondioli F./Cina F. 2:6, 2:6


J4 Široki Brijeg
(BIH, dvorana, tepih)

1. kolo kvalifikacij
Angeli C. (Slo) – Omanović B. (Bih) 6:3, 6:1
Ribnikar M. S. (Slo) – Hogan L. (Irs) 5:7, 0:6

2. kolo kvalifikacij: Angeli C. (Slo) – Vojvodić L. (Bih/8) 6:2, 6:2

3. kolo kvalifikacij: Angeli C. (Slo) – Vukićević V. (Črg) 6:2, 7:5

1. kolo
Petelinšek P. (Slo) – Ignjatić A. (Bih) 6:1, 6:4
Angeli C. (Slo/Q) – Plošnić L. (Hrv) 3:6, 6:2, 7:5
Premzl M. (Slo/3) – Rajak A. (Srb) 6:1, 6:0
Švec Ž. (Slo) – Mulalić E. (Bih) 6:1, 6:2
Škorjanc N. (Slo/2) – Petrov V. (Srb) 6:2, 6:7(5), 6:2

2. kolo
Petelinšek P. (Slo) – Škergo M. (Hrv/6) [26.1.]
Angeli C. (Slo/Q) – Maksimović M. (Bih/5) [26.1.]
Premzl M. (Slo/3) – Grzegorzewski O. (Pol) [26.1.]
Švec Ž. (Slo) – Hadžimehmedović R. (Srb/4) [26.1.]
Škorjanc N. (Slo/2) – Knežević S. (Črg) [26.1.]

Dvojice, 1. kolo
Angeli C./Vukičević V. – Fomin I./Plošnić L. [27.1.]
(3)Premzl M./Švec Ž. – Dimitrijević L./Vedovelli S. [27.1.]
Magia A./Petelinšek P. – Bajri G./Gabriel M. [27.1.]
Ivanković M./Ribnikar M. S. – (2)Jovanović M./Stojanova J. [27.1.]


J5 Maribor
(TK Branik, Slovenija, pesek, dvorana)

Rezultati kvalifikacij (kliknite za prevezavo)

1. kolo
(1)Obrul L. – Szoke A. (Mad) 0:6, 7:6(5), 5:7
Videnović L. (Slo) – Scarpa F. (Ita/6) 6:4, 4:6, 5:7
Puntarić N. (Slo/4) – Vuglar L. (Avs) 4:6, 3:6
Angeli P. (Slo) – Paez L. (Špa) 2:6, 3:6
Mohar V. (Slo) – Angelini L. (Ita) 3:6, 4:6
Kirbiš A. (Slo/3) – Cucu A. (Rom) 6:1, 4:6, 6:4
Bajželj M. (Slo) – Barbarino L. (Ita) 6:2, 6:1
Hribar M. (Slo/LL) – Szerencsits B. (Avt) 1:6, 1:6
Jarc A. (Slo/Q) – Meszaros P. (Mad/2) 2:6, 2:6
Šulin B. (Slo/1) – Ferro G. (Ita) 6:2, 4:6, 6:2
Praček A. T. (Slo) – Leitner E. (Avt/7) 3:6, 6:7(7)
Kovačič N. (Slo) – Lederer E. (Avt) 7:5, 6:0
Muller Uhan E. (Slo/8) – Benedetti V. (Ita) 3:6, 6:1, 6:3
Flerin L. (Slo) – Orlinska O. (Pol/3) 3:6, 7:6(3), 6:3
Bogatin J. (Slo/LL) – Marković I. (Avt) 6:1, 6:3
Mrvar K. S. (Slo/LL) – Gandolfi F. (Ita/2) 0:6, 6:4, 0:6

2. kolo
Kirbiš A. (Slo/3) – Juhasz B. (Mad) [26.1.]
Bajželj M. (Slo) – Kravtsov A. (Špa/5) [26.1.]
Kovačič N. (Slo) – Badics M. (Mad) [26.1.]
Muller Uhan E. (Slo/8) – Ebster A. (Avt) [26.1.]
Flerin L. (Slo) – Scatola S. (Ita) [26.1.]
Bogatin J. (Slo/LL) – Berenyi E. (Mad/5) [26.1.]

Rezultati dvojic (kliknite za prevezavo)