Preberite tudi:
ITF: Švec v Mariboru začel z zmago, uspešni tudi Šeško, Miković, Videnović, Kadak Ocvirkova zmaguje v Avstriji
ITF PRO
V Indiji se je na profesionalnem ITF turnirju z nagradnim skladom 40.000 ameriških dolarjev predstavila Živa Falkner (552. na WTA), ki je morala priznati premoč 402. igralki sveta Darii Kudashovi. Bilo je 5:7 in 2:6. V Kuvajtu si bo v sredo mesto v 2. kolu glavnega dela M25 turnirja poizkušal priboriti Bor Artnak.
W40 Pune
(Indija, trda podlaga, zunaj)
1. kolo: Falkner Ž. (Slo) – Kudashova D. (Rus) 5:7, 3:6
M25 Al Zahra
(Kuvajt, trda podlaga, zunaj)
1. kolo: Artnak B. (Slo) – Mukund S. (Ind/6) [25.1.]
ITF JUNIORS
Na mladinskem ITF turnirju v Mariboru bomo v sredo spremljali kar tri vseslovenske obračune. Nasproti si bosta stala Žiga Švec in Max Stollecker, prav tako se bosta med seboj pomerili Nala Kovačič in Maša Viriant ter Lija Mumlek in Ela Plošnik. V sredo se bo sicer za mesto v četrtfinalu borilo kar 14 slovenskih predstavnikov.
V Avstriji (J3o) sta v 1. kolu glavnega dela turnirja obstala Mia Sara Ribnikar in Blaž Šteblaj, z dobrimi nastopi bosta v sredo poizkušala nadaljevati Kaja Kadak Ocvirk in Sara Mihelčič.
J60 Maribor
(Slovenija, trda podlaga, zunaj)
Rezultati kvalifikacij (kliknite za prevezavo)
1. kolo
Bizjak Z. (Slo/WC) – Dvorackova E. (Češ) 6:2, 3:6, 2:6
Žnuderl A. (Slo) – Tassi F. (Ita/Q) 4:6, 7:5, 3:6
Petelinšek P. (Slo) – Krockova N. (Svk/5) 3:6, 1:6
Vnuk Z. (Slo/Q) – Kunz J. (Švi/4) 0:6, 4:6
Lanišek A. (Slo) – Gojković J. (Srb) 6:2, 6:4
Viriant M. (Slo) – Segato E. (Ita) 6:0, 6:0
Kovačič N. (Slo) – Gonosova E. (Svk/6) 7:5, 6:4
Mumlek L. (Slo) – Dvorackova A. (Češ/7) 6:3, 6:3
Plošnik E. (Slo) – Belanova E. (Svk) 6:2, 6:2
Senica A. (Slo/WC) – Pistola I. (Ita/Q) 4:6, 0:6
Hojnik E. (Slo/WC) – Charintceva D. (Rus/3) 1:6, 2:6
Cikajlo E. (Slo) – Popovski D. (Srb/8) 3:6, 2:6
Butina Jazbec B. (Slo) – Aber S. (Ita/Q) 6:4, 6:2
Najzer K. (Slo/WC) – Kis Czako E. (Mad) 0:6, 2:6
Švec Ž. (Slo/1) – Yigin D. (Nem) 6:3, 6:1
Stollecker M. (Slo) – Janzen S. (Pol) 4:6, 6:3, 6:2
Šeško Ž. (Slo) – Bjelobrk J. (Srb/WC) 7:6(1), 4:6, 6:1
Angeli C. (Slo) – Georgiev G. (Blg/6) 3:6, 0:6
Jarc A. (Slo) – Pinter P. L. (Avt/4) 6:4, 3:6, 1:6
Videnović L. (Slo) – Malchenko S. (Ukr/WC) 6:2, 6:1
Sok N. (Slo) – Norrman S. (Svk) 3:6, 2:6
Matijašič G. (Slo/WC) – Gubi T. (Mad/7) 2:6, 1:6
Mohar V. (Slo) – Mantach K. (Ukr/8) 4:6, 7:5, 6:4
Petrović L. (Slo/Q) – Szerencsits B. (Avt) 0:6, 0:6
Suboch D. (Slo) – Palfi Z. (Mad/Q) 6:2, 6:3
Retelj M. (Slo/WC) – Lazarov G. (Blg/3) 1:6, 2:6
Angeli P. (Slo) – Hornung G. (Mad/5) 2:6, 6:7(3)
Miković M. (Slo) – Olefir I. (Ukr/Q) 6:0, 6:3
Gorenšek K. (Slo/Q) – Zick S. (Nem) 6:3, 3:6, 4:6
Bajželj M. (Slo) – Pazdera M. (Češ/2) 6:3, 5:7, 6:2
2. kolo
Lanišek A. (Slo) – Kunz J. (Švi/4)
Viriant M. (Slo) – Kovačič N. (Slo)
Mumlek L. (Slo) – Plošnik E. (Slo)
Butina Jazbec B. (Slo) – Popovski D. (Srb/8)
Švec Ž. (Slo/1) – Stollecker M. (Slo)
Šeško Ž. (Slo) – Georgiev G. (Blg/6)
Videnović L. (Slo) – Pinter P. L. (Avt/4)
Mohar V. (Slo) – Szerencsits B. (Avt)
Suboch D. (Slo) – Lazarov G. (Blg/3)
Miković M. (Slo) – Hornung G. (Mad/5)
Bajželj M. (Slo) – Zick S. (Nem)
J30 Oberpullendorf
(Avstrija, pesek, zunaj)
1. kolo kvalifikacij
Požonec M. (Slo) – Wien G. (Avt/WC) 6:2, 6:1
Hribar M. (Slo) – Sajadi D. (Avt) 7:6(3), 6:4
Mihelčič S. (Slo/1) – prosto
Kadak Ocvirk K. (Slo) – Hoschek V. (Avt) 6:2, 6:1
2. kolo kvalifikacij
Požonec M. (Slo) – Durstmueller J. (Avt/6) 6:1, 6:1
Hribar M. (Slo) – Trausmuth E. (Avt/4) 2:6, 4:6
Mihelčič S. (Slo/1) – Glaser A. (Avt) 6:2, 6:0
Kadak Ocvirk K. (Slo) – Pustelnik G. (Avt) 7:5, 6:3
3. kolo kvalifikacij
Požonec M. (Slo) – Sift B. (Mad/1) 1:6, 0:6
Mihelčič S. (Slo/1) – Sziklai E. (Mad) 6:4, 6:2
Kadak Ocvirk K. (Slo) – Felux C. (Češ) 4:6, 6:2, 10:5
1. kolo
Šteblaj B. (Slo) – Wagner A. (Avt/WC) 0:6, 1:6
Ribnikar M. S. (Slo) – Leitner E. (Avt/6) 1:6, 2:6
Kadak Ocvirk K. (Slo/Q) – Brozova A. (Češ/7) [25.1.]
Mihelčič S. (Slo/Q) – Tagger L. (Avt/4) [25.1.]
Dvojice, 1. kolo
Kadak Ocvirk K./Mihelčič S. – Keller L./Pustelnik G.
Ribnikar M. S./Stark S. – (2)Newberry E./Newberry L.
Freitag F./Požonec M. – Charziavraam N./Šteblaj B. 6:7(5), 6:4, 10:6
Četrtfinale
Freitag F./Požonec M. – (3)Froemel K./Kubalka I.