ITF: Avstralka po Erjavčevi v finalu turnirja v Antaliji ustavila še Nino Potočnik

Slovenska teniška igralka Nina Potočnik v Antaliji ni uspela priti do prve turnirske zmage v koledarskem letu 2023. V finalu turnirja serije ITF W25 jo je ustavila Avstralka Seone Mendez, ki je predtem na turnirju že ugnala tudi Veroniko Erjavec.

Nina Potočnik je v tem tednu v Antaliji zabeležila 4 zmage in 1 poraz. (Foto: Matic Klansek Velej / Sportida)

Preberite tudi:
Odlična Nina Potočnik finalistka ITF turnirja v Antaliji; Nika Radišić do 14. naslova

26-letna Nina Potočnik (271. na WTA) je v finalu turnirja v Antaliji lovila svoj 6. ITF naslov v posamični konkurenci, skupno 13. Nasproti ji je stala tri leta mlajša Avstralka Seone Mendez, ki se je v 2. kolu turnirja proti Veroniki Erjavec rešila iz zaostanka s 3:5 v tretjem nizu.

Dvoboj je bolje začela Mendezova, ki na WTA lestvici zaseda 413. mesto. Prvi niz je dobila s 6:2, tudi v drugem pa že vodila s 4:1. Potočnikova se je vrnila v igro in imela pri vodstvu s 5:4 na voljo tudi žogico za niz, a Avstralka se je rešila in na koncu niz dobila s 7:5. Za Mendezovo je to že 12. osvojeni ITF turnir v posamični konkurenci, 3-krat je bila najboljša v dvojicah.

Že v soboto je v Antaliji do turnirske zmage v dvojicah prišla Nika Radišič, ki se je odlično ujela z Romunko Cristino Dinu. 

ITF PRO

W25 Antalija
(Turčija, pesek, zunaj)

1. kolo
Erjavec V. (Slo) – Toth A. (Mad/WC) 6:2, 6:3
Potočnik N. (Slo/2) – Wong H. (Hkg) 6:3, 6:4

2. kolo
Erjavec V. (Slo) – Mendez S. (Avs) 3:6, 6:4, 5:7
Potočnik N. (Slo/2) – Struplova J. (Češ/Q) 3:6, 6:3, 6:1

Četrtfinale: Potočnik N. (Slo/2) – Martinez Cirez C. (Špa/6) 6:3, 6:4
Polfinale: Potočnik N. (Slo/2) – Garcia A. (Špa/WC) 6:4, 6:0
Finale: Potočnik N. (Slo/2) – Mendez S. (Avs) 2:6, 5:7


Dvojice, 1. kolo
Erjavec V./Lovrič P. – Black H./Iatchenko P. 6:3, 6:1
Potočnik N./Topalova G. – (4)Samir S./Wong H. 0:6, 4:6
(2)Radišič N./Dinu C. – Jiang X./Tang Q. 7:6(4), 4:6, 10:7

Četrtfinale
Erjavec V./Lovrič P. – Cadar E./Park S. 3:6, 4:6
(2)Radišič N./Dinu C. – Hosoki Y./Ovcharenko E. 6:3, 6:2

Polfinale: (2)Radišič N./Dinu C. – Maklakova E./Pridankina E. 7:6(2), 6:1 
Finale: (2)Radišič N./Dinu C. – Samir S./Wong H. 7:5, 6:2