DP Zala U16: Kaja Najzer prvič zimska državna prvakinja, po dveh letih znova do naslova tudi Videnovič

Na igriščih TK Center Court smo dobili zimska državna prvaka v starostni kategoriji Zala U16. Največji pokal sta visoko v zrak dvignila Kaja Najzer iz TK In in Luka Videnovič iz TK Triglav Kranj.

Najboljši v starostni kategoriji Zala U16.

DP U16: Najzerjeva nadigrala Bizjakovo, Bogatinova in Miković v 2. kolo brez izgubljene igre
DP U16: Mohar odbil napad Šiftarja, Senica in Kadak Ocvirkova boljši od nosilk
DP U16: Pri dekletih za naslov Vnukova in Najzerjeva, lahko Mohar še enkrat premaga Videnoviča?

Zimsko državno prvenstvo Zala U16
(TK Center Court in ŠD LTA, pesek)

Januarja leta 2020 je Luka Videnovič (TR-KR) na zimskem državnem prvenstvu U14 na igriščih ŽTK Maribor upravičil vlogo 1. nosilca in v finalu premagal Marka Požonca (TK-CC), točno dve leti kasneje pa je predstavnik TK Triglav Kranj prišel do novega naslova. Tokrat mu je v finalu kot zadnji načrte poizkušal prekrižati Vid Mohar (GROSU), ki je predtem v polfinalu izločil 2. nosilca turnirja Miho Bajžlja (TKMED).

Videnovič in Mohar sta si na igrišču TK Center Court stala nasproti že tretjič v letošnji sezoni. Zadnji medsebojni dvoboj je decembra pripadel Moharju, tokrat pa je bil znova boljši Videnovič. Ta je prvi niz dobil s 6:2, v drugem pa delo dokončal v 12. igri. Za Moharja je bil to prvi finalni nastop na državnih prvenstvih v posamični konkurenci.

Luka Videnovič se je Moharju oddolžil za poraz v decembru. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

Dvojice, finale:  Mohar V./Šteblaj B. – Angeli P./Hribar M. 3:6, 6:4, 11:9

Pri dekletih je bilo že pred finalom jasno, da se bo ena od igralk razveselila svojega krstnega naslova državne prvakinje v posamični konkurenci. Nasproti sta si namreč stali Zala Vnuk (MAXLJ) in Kaja Najzer (TK-IN), ki sta tokrat sploh prvič nastopili v finalu državnega prvenstva.

Obe igralki sta dobro formo prikazali že na decembrskem zimskem državnem prvenstvu v starostni kategoriji U18, kjer se je pot obeh končala v četrtfinalu. Pred tokratnim finalnim obračunom sta si igralki v letošnji sezoni nasproti stali že dvakrat, prvič je bila uspešnejša Vnukova, drugi Najzerjeva. Za zadnji dvoboj prvenstva je več dinamita v nogah ostalo Najzerjevi, ki je tako kot Videnovič prvenstvo končala brez izgubljenega niza.

Kaja Najzer prvič zimska državna prvakinja. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)