Đoković boljši od Cicipasa (dopolnjeno)

Srbski teniški zvezdnik Novak Đoković je v drugi tekme rdeče skupine teniškega mastersa v Torinu, nagradni sklad je 14,75 milijona dolarjev, premagal Grka Stefanosa Cicipasa s 6:4 in 7:6 (4).

Na 12. medsebojni tekmi je Srb v dvoboju z Grkom po uri in 40 minutah dosegel 10. zmago, deveto zaporedno.

Pred tem je v isti skupini Rus Andrej Rubljov premagal rojaka Danila Medvedeva s 6:7 (7), 6:3 in 7:6 (7). Prav Rubljov – Đoković pa bo derbi 2. kroga te skupine.

Srb na sklepnem mastersu nastopa že 15. v karieri, želi pa si šesti naslov in izenačenje števila lovorik z rekorderjem Švicarjem Rogerjem Federerjem. Doslej je bil najboljši na sklepnem turnirju sezone v letih 2008, 2012, 2013, 2014. in 2015.

Đoković je na turnirju sicer resda šele sedmi nosilec, a za številne favorit tega tekmovanja.

Srb je tekmo odlično odprl, kar je priznal tudi po nastopu. “Prva igra je bila zelo važna. Če tekmecu takoj odvzameš servis, ti to da veliko samozavest. tudi v drugem nizu sem imel zelo dober servis, to raven sem obdržal, odlično pa sem odigral odločilno podaljšano igro,” je še dodal.

Cicipas prave priložnosti na tekmi ni imel. Do edine priložnosti za odvzem servisa je prišel v drugem nizu pri vodstvu z 2:1, a je tekmec to spretno ubranil. V podaljšani igri pa je Đoković hitro povedel s 5:1, tekmec se je približal na 6:4, Srb pa je le zmogel zaključiti dvoboj.

Za naslednje tekme pa Đoković z napovedmi ostaja previden. “Tukaj ni pravih favoritov. Tukaj so najboljši iz cele sezone,” izjavo zmagovalca povzema avstrijska tiskovna agencija.