Brazilski kvalifikant v San Marinu ustavil Blaža Rolo

Slovenskemu teniškemu igralcu Blažu Roli se na turnirju serije Challenger v San Marinu ni uspelo prebiti v četrtfinale. Ptujčana je v 2. kolu zaustavil brazilski kvalifikant Orlando Luz.

Blažu Roli se je po zmagi nad 177. igralcem sveta Zdenkom Kolarjem v San Marinu ponudila lepa priložnost, da se prebije do odmevnega rezultata. V 2. kolu ga je čakal obračun proti 311. igralcu sveta Orlandu Luzu.

Po tem, ko je Rola prvi niz dobil z rezultatom 6:4, je 23-letni Brazilec v drugem nizu zdržal nalet Ptujčana, v dveh igrah ubranil po eno ‘break’ žogico in rezultat izenačil na 4:4. Takrat je svojo prvo ‘break’ priložnost dočakal tudi Brazilec sam in jo tudi izkoristil. Drugi niz je dobil z rezultatom 6:4, v tretjem pa Roli kar dvakrat odvzel začetni udarec in tako napredoval v četrtfinale.

Blaž Rola je v drugem nizu imel nekaj priložnosti, da bi povedel z ‘breakom’ prednosti. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)