Bartyjeva in Benčičeva naprej na OP ZDA

Prva igralka sveta Ashleigh Barty se je na odprtem prvenstvu ZDA v tenisu uvsrtila v tretji krog. Zmagovalka Wimbledona je danes v New Yorku po 90 minutah igre premagala 18-letno debitantko Claro Tauson iz Danske s 6:1 in 7:5. Uspešna je bila tudi olimpijska prvakinja iz Tokia, Švicarka Belinda Benčič.

Bartyjeva je pri 5:3 v drugem nizu iz rok izpustila priložnost za zmago, tako da je mlada danska igralka prišla do izenačenja, na koncu pa so le prevladale izkušnje in znanje avstralske zvezdnice.

“Običajno sem zelo mirna oseba. To je brez dvoma ena od prednosti moje igre,” je po zmagi dejala Bartyjeva, ki lovi svoj tretji naslov na turnirjih velike četverice in drugega zaporednega po Wimbledonu.

Njena naslednja tekmica v New Yorku bo ali Američanka Shelby Rogers ali Romunka Sorana Cirstea. Bartyjeva je pred dobrim tednom zmagala na pripravljalnem turnirju v Cincinnatiju in velja za prvo favoritinjo za naslov na zadnjem letošnjem turnirju za veliki slam.

V tretji krog je napredovala tudi olimpijska prvakinja Benčičeva, tokrat 11. nosilka, potem ko je v zelo vetrovnih razmerah premagala Italijanko Martino Trevisan s 6:3 in 6:1. Benčičeva bo v naslednjem krogu lopar prekrižala z zmagovalko dvoboja med Američanko Jessico Pegula in Japonko Misaki Doi.

“Danes je bilo kar težko igrati, razmere so bile težke, a po včerajšnjem slabem vremenu se nočem pritoževati. Hvala vsem za podporo s tribun. Vem, da danes ni bilo lahko priti sem,” je dejala Švicarka.

Napredovala je tudi Poljakinja Iga Swiatek, ki je s 3:6, 7:6 (3), 6:0 ugnala Francozinjo Fiono Ferro. V tretjem krogu se bo zmagovalka lanskega OP Francije in v New Yorku sedma nosilka pomerila proti Estonki Anett Kontaveit.