Andreja Klepač s Čilenko obstala v četrtfinalu turnirja v Rimu

Slovenski teniški igralki Andreji Klepač se v paru s Alexo Guarachi ni uspelo prebiti v polfinale WTA 1000 turnirja v Rimu. Čilensko-slovenska naveza je bila v tretjem nizu tekme četrtfinala na dobri poti k zmagi, a na koncu klonila.

Andreja Klepač v Rimu ni uspela priti med najboljše štiri pare. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

Andreja Klepač (11. na WTA) je za turnir v Rimu še drugič zapored združila moči s Čilenko Alexo Guarachi (23. na WTA). Igralki sta se prebili do četrtfinala, kjer sta morali priznati premoč dvojici Hradecka L./Mirza S.

Čilensko-slovenska naveza tekme ni odprla najbolje. Po 20 minutah igre sta se igralki znašli v zaostanku z 1:5, v nadaljevanju pa zaigrali precej bolje in bili na odlični poti do popolnega preobrata. Že v prvem nizu sta pokazali boljšo igro, ta del srečanja sicer izgubili s 4:6, z enakim rezultatom pa sta drugi niz dobili. V tretjem sta povedli s kar 7:2, a izkušeni Lucie in Sania nista prenehali verjeti v zmago. S petimi zaporednimi osvojenimi točkami sta rezultat poravnali na 7:7, tudi v zaključku pa bili bolj zbrani in napredovali v polfinale.

1. kolo kvalifikacij: Juvan K. (Slo/11) – Alvisi E. (Ita/WC) 6:2, 6:4
2. kolo kvalifikacij: Juvan K. (Slo/11) – Parrizas-Diaz N. (Špa/4) 1:6, 7:6(2), 6:4