Andreja Klepač in Darija Jurak finalistki WTA 1000 turnirja v Montrealu!

Slovensko-hrvaška naveza Klepač A./Jurak D. je v Montrealu prišla že do osme zaporedne zmage. V nedeljo bosta igralki imeli priložnost, da še drugi teden zapored končata s turnirsko zmago.

Andreja Klepač in Darija Jurak se ne zaustavljata. Po tem, ko sta v preteklem tednu pokorili vso konkurenco na WTA 500 turnirju v San Joseju, bosta tudi teden dni kasneje imeli priložnost, da prideta do novo lovorike. Ta bi bila njuna največja do sedaj, saj v Montrealu poteka turnir serije WTA 1000.

Andreja Klepač in Darija Jurak v izjemni formi. (Foto: Twitter)

Slovenka in Hrvatica sta se kot edini v finale prebili brez izgubljenega niza. V polfinalu sta v prvem nizu uspešno odbili napad dvojice Linette M./Pera B., ki je najprej povedla s 4:1, nato pa imela v 10. igri niza pri vodstvu s 5:4 na voljo še žogico za niz. Andreja in Darija sta se rešili, uvodni niz dobili z rezultatom 7:5, v drugem pa bili boljši s 6:4.

Še drugo nedeljo zapored se bosta Klepačeva in Jurakova za naslov borili proti kanadsko-brazilski navezi Dabrowski G./Stefani L. Ko so si igralke nasproti stale v finalu San Joseja, sta bili Slovenka in Hrvatica boljši s 6:1 in 7:5.